Dr. Lucia Kleinová

Celostná medicína je definovaná ako súbor liečebných opatrení, ktoré sa snažia pacienta liečiť ako celok, teda prihliadajú na jeho nielen fyzický, ale aj mentálny, emocionálny, či spirituálny stav.

Terapeut s holistickým- celostným prístupom nelieči len príznaky ochorenia, ale snaží sa nájsť prvotnú príčinu, ktorá k ťažkostiam pacienta viedla. Často býva spúšťačom nevhodný spôsob života daného človeka, či už ide o nesprávne zvolenú stravu, prácu ale emócie, ktorými sú jeho dni naplnené.  Ku každému človeku je nutné pristupovať individuálne a takto ,,na mieru“ zameriavať aj terapiu.

Holistický koncept liečenia má svoj pôvod v dávnej minulosti, kedy ho už tisícročia pred naším letopočtom úspešne využívali v starovekej Číne či Indii, neskôr aj v antickom Grécku.

V dnešnej dobe sa k nemu v postate len vraciame s uvedomením si toho, že aj moderná západná medicína má tiež svoje obmedzenia a je veľmi dobré ju môcť skombinovať a podporiť s niečím menej invazívnym.   

Tradičná čínska medicína, s ktorou pracujeme my, je veľmi podrobne prepracovaný tisícročiami overený koncept, ktorý spadá do zoznamu terapií celostnej medicíny.

Vysvetlenie pojmu holistická medicína v angličtine.

Comments are closed.