Ambulancia celostnej medicíny

O nás
dr kleinova lucia_celostna medicina liptov

MUDr. Lucia Kleinová

Počas môjho štúdia na lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Prahe som sa nadchla aj pre prírodnú medicínu a začala som navštevovať Školu prírodnej medicíny. Niekoľko rokov som pracovala v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku na Neurologickej klinike. Počas toho som absolvovala kurzy akupunktúry pre lekárov v Prahe, kurz kineziotejpingu, školenie v aplikácii biodermálnych nití. Napokon som v rokoch 2018 až 2023 vyštudovala Inštitút Tradičnej čínskej medicíny v Prahe, kde sa mi poskytol ucelený pohľad na Tradičnú čínsku medicínu a jej využitie v našich podmienkach, čomu sa s radosťou venujem.

ambulancia celostnej mediciny na Liptove

Bc.Veronika Kameníková DiS.

V ambulanci celostní medicíny působím jako terapeutka Tradiční čínské medicíny. Před zahájením studia na TCM Institutu v Praze, jsem absolvovala vysokou školu zdravotnickou a stala jsem se všeobecnou sestrou. Díky odborným stážím v nemocnicích jsem si začala uvědomovat, že ne vždy dokáže moderní medicína odstranit příčinu zdravotních problémů a začala jsem hledat holistický směr, který by mi dával smysl. Ze všeho nejvíce si na Tradiční čínské medicíně cením dokonale propracovaného léčebného systému, který každého vnímá jako individuální bytost a pracuje i s psychosomatikou onemocnění. Věnuji se zejména bylinné terapii, ovlivňování akupunkturních drah a velkou vášní se pro mě staly také vitální houby, které mě fascinují svými blahodárnými účinky. Věřím, že pravé zdraví je zdraví duševní.

livia TCM ambulancia celostnej mediciny liptov.jpg

Lívia Drenková

Som praktikantkou a zároveň ešte študentkou na Inštitúte TČM v Prahe.K tradičnej čínskej medicíne som sa dostala skrz svoje zdravotné ťažkosti. Páči sa mi ako vie tradičná čínska medicína vysvetliť čo sa v tele deje jednoducho, zároveň múdro a následne s tým pracovať. Fascinuje ma akupunktúra ako aj byliny a ich liečivá sila. Tradičná čínska medicína je prepracovaný systém vnímania tela ako celku. Z môjho pohľadu je náš duševný stav úzko prepojený s naším fyzickým telom a naopak. Je mi veľmi blízky pohľad na človeka práve ako to vnímala stará čínska kultúra, ktorá sa nezameriavala iba na fyzické telo, avšak práve aj na psychickú stránku. V minulosti sa na človeka prihliadalo ako na komplexnú bytosť a častokrát sa liečba začínala pri duchu. Súzniem s tým, že opakované fyzické prejavy sú odzrkadlením našej vnútornej harmónie či disharmónie.

fyzioterapia_ celostna medicina liptov

Mgr.Katarína Kohútová

Som vyštudovaná fyzioterapeutka-štúdium som absolvovala na Univerzite sv. Cyrila a Metoda. Pre fyzioterapiu som sa rozhodla z dôvodu lásky k pohybu, záujmu o zdravie a ľudské telo. Svoje skúsenosti som si zdokonaľovala na rôznych oddeleniach v nemocnici, v špecializovaných zariadeniach a kúpeľoch (Adeli, NÚRCH v Piešťanoch, Kúpele Lučivná, atď.). Svoje zručnosti a vedomosti si neustále dopĺňam prostredníctvom certifikovaných kurzov. Súčasťou Ambulancie celostnej medicíny som sa stala v roku 2023. Rozhodnutie pre túto spoluprácu bolo jednoduché, pretože s pani doktorkou máme rovnaký cieľ – celostný prístup k človeku je dôležitý a je jedno o akú diagnózu ide.

Naše priestory

Nachádzame sa priamo v centre Liptovského Mikuláša, v budove SP v priestoroch Pinium Family Clinic na 2. poschodí.

Privíta Vás príjemná čakáreň , samostatná ambulancia celostnej medicíny a ambulancia fyzioterapie. 

Vaše zdravie je našim poslaním

Ako pracujeme …

w

Vstupné vyšetrenie

Anamnéza

[

Výber terapie

Pre koho sú sedenia vhodné?

Pre pacientov s akútnymi alebo chronickými ťažkosťami okrem akútnych infekčných ochorení a stavov vyžadujúcich iný lekársky postup.

Medzi najčastejšie ochorenia, s ktorými k nám ľudia prichádzajú patria:
bolesti chrbtice, kĺbov, hlavy, migrény, alergie, chronické zápaly prínosových dutín, tinnitus, poruchy menštruácie, klimakterické ťažkosti, neplodnosť, tráviace ťažkosti.

Sedenia sú vhodné aj preventívne s cieľom udržania energetickej rovnováhy v organizme, nastavenia vhodnej stravy a životného štýlu.

Akupunktúra je vhodná aj pri ťažkostiach v tehotenstve a pre dojčiace ženy, v tehotenstve terapeutom nutná znalosť tzv. zakázaných bodov.

Ako dlho trvá jedno sedenie?

Jedno sedenie trvá v priemere 1 hodinu, prvé sedenie obvykle aj trochu dlhšie, ďalšie sa môžu skrátiť v závislosti od vývoja stavu.

Vo všeobecnosti platí, že chronické dlhotrvajúce ochorenia vyžadujú dlhšiu dobu liečby, pri akútnych ochoreniach väčšinou stačí stretnutí menej v kratších časových intervaloch. 

Predpokladaná dĺžka liečby závisí vždy od spolupráce a motivácie pacienta.

Čo si so sebou priniesť?

So sebou vyžadujeme na 1. sedenie kompletnú zdravotnú dokumentáciu, na ďalšie sedenia prípadné doplnené nové výsledky vyšetrení.

Ako si rezervovať termín?

Pošlite nám SMS alebo E-mail s kontaktnými údajmi a my sa vám ozveme. Prosím, myslite na to. Vašim preferenciám sa budeme snažiť vyhovieť, alebo sa im v rámci voľnej kapacity čo najviac priblížiť.

SMS/email uveďte :

Meno, Priezvisko, vek, vaša preferovaná hodina (medzi 8.00 a 13.00) a deň v týždni + stručný názov dominujúcej ťažkosti

Je akupunktúra bolestivá?

Pacient pri akupunktúre pociťuje len vpichnutie ihly cez kožu pri jej zavedení, zavedené ihly počas doby svojho pôsobenia /20 min./ nebolia. 

Bolestivosť vpichov je oproti minulosti výrazne nižšia nakoľko ihličky sú jednorázové, oveľa tenšie, veľmi pružné.

Je akupunktúra vekovo obmedzená?

Nie, nie je.

Čo ak mám alergiu na kovy?

Aj v tomto prípade vám môžu byť aplikované akupunktúrne ihly. Ihličky, ktoré používame sú z chirurgickej ocele, ktoré alergie nespôsobujú.

Ako funguje moxa?

Pozrite si 8 min. video v anglickom jazyku:

What is Moxibustion Traditional Therapy?